Szanowni Państwo,
Drogie Koleżanki i Koledzy

Serdecznie zapraszam do odwiedzenia strony naszej Kliniki.

Oddział Kliniczny Kliniki Położnictwa i Perinatologii prowadzi leczenie wg najnowszych standardów w położnictwie w zakresie powikłań ciąży oraz położniczych zabiegów operacyjnych.

Pacjentkom zapewnia się nowoczesną diagnostykę obejmującą badania prenatalne, biochemiczne i biofizyczne, zarówno w okresie ciąży jak i podczas połogu.

Klinika jest jedynym ośrodkiem regionalnym, który dzięki sprawnej współpracy z Kliniką Neonatologii zapewnia najwyższej jakości opiekę i leczenie ciężarnych i noworodków.

Ponadto Klinika współuczestniczy w ogólnopolskim Programie Poprawy Opieki Perinatalnej oraz sprawuje nadzór III stopnia w makroregionie Polski południowo-wschodniej.

W zakresie działalności dydaktycznej w Klinice prowadzone są zajęcia ze studentami V i VI roku Wydziału Lekarskiego, Oddziału Stomatologii, Wydziału Nauk o Zdrowiu oraz Szkoły Medycznej dla Obcokrajowców.

Nad zdrowiem i dobrym samopoczuciem pacjentek i ich dzieci czuwa doświadczony zespół specjalistów.

Właśnie BEZPIECZEŃSTWO stosowanych metod leczenia, służących zdrowiu i życiu kobiety i jej dziecka, jest szczególnie ważnym elementem stanowiącym cel i wartość dla zespołu specjalistów Kliniki Położnictwa i Perinatologii.

7 250 porad udzielanych w ciągu roku
5 600 hospitalizowanych rocznie