Uprzejmie  informujemy, że w Klinice Położnictwa i Perinatologii w Szpitalu Uniwersyteckim przy ul. Kopernika 23 w Krakowie istnieje możliwość odbywania:

 

OFERUJEMY BEZPIECZEŃSTWO
Zapewniamy opiekę wykwalifikowanej i doświadczonej kadry lekarskiej oraz personelu Oddziału Położniczego, Oddziału Patologii Ciąży oraz Oddziału Obserwacyjnego. Nasza Klinika posiada specjalistyczny sprzęt i stosuje nowoczesne metody leczenia. Bezpieczeństwo podczas porodu i najlepsza opieka nad noworodkiem są priorytetem naszej Kliniki.

 

PORÓD BEZ BÓLU
W naszej Klinice zapewniamy każdej pacjentce poród w znieczuleniu zewnątrzoponowym. Znieczulenie porodu jest całkowicie bezpłatne, mimo, że Narodowy Fundusz Zdrowia nie refunduje takiego świadczenia.

 

Porody rodzinne

BEZPŁATNE PORODY RODZINNE
Nasza Klinika dokłada wszelkich starań, by rodzące kobiety czuły się komfortowo. Obecność bliskiej osoby zmniejsza stres związany z porodem. Osobne sale porodowe dają poczucie intymności i wygodę, co korzystnie wpływa na przebieg porodu. Wiele kobiet nie wyobraża sobie porodu bez partnera - przecież razem zdecydowali się na dziecko i wspólnie powinni powitać je na świecie. Bliscy obecni przy porodzie pozytywnie wpływają na rodzącą kobietę. Wcześniej jednak powinni razem uczestniczyć w zajęciach szkoły rodzenia. Osoba asystująca podczas porodu rodzinnego jest bardzo ważnym pomocnikiem. Opiekuje się rodzącą i w każdej chwili, w razie niepokojących objawów, może wezwać personel.

 

Oddziały Położnictwa i Patologii CiążyOddział Patologii Ciąży
Nasze wysokospecjalistyczne Oddziały zajmują się prowadzeniem ciężarnych z chorobami przewlekłymi takimi jak: choroby serca, nerek, wątroby, tarczycy, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, które wymagają niejednokrotnie poszerzonej diagnostyki, monitorowania i leczenia. Również kobiety dotychczas zdrowe, u których pojawiły się w przebiegu ciąży nadciśnienie czy cukrzyca, mogą liczyć na szybką diagnostykę i leczenie. Jedną z najczęstszych przyczyn pobytu w Klinice jest zagrożenie wystąpieniem porodu przedwczesnego. W przypadkach zagrażającego porodu przedwczesnego stosowane są światowe standardy postępowania, łącznie z zapewnieniem wysokospecjalistycznej opieki neonatologicznej dla wcześniaków.

W ramach działalności Kliniki funkcjonuje Regionalna Poradnia Patologii Ciąży,
w której w życzliwej atmosferze istnieje możliwość zasięgnięcia bezpłatnej specjalistycznej porady dotyczącej przebiegu ciąży powikłanej chorobą matki lub dziecka.

Realizujemy również Program Badań Prenatalnych dla Małopolski.

Wszystkie wymienione usługi świadczą wysokiej klasy specjaliści z dziedziny Perinatologii o wieloletnim doświadczeniu klinicznym.

Szkoła Rodzenia

Zapraszamy również do wzięcia udziału w zajęciach w Uniwersyteckiej Szkole Rodzenia.

Wykłady w Szkole Rodzenia prowadzone są przez Adiunktów Kliniki Położnictwa i Perinatologii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum, natomiast zajęcia praktyczne przez doświadczonych specjalistów wychowania fizycznego i bardzo doświadczone położne Szpitala Uniwersyteckiego.

 

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu:
Telefon 012 424 84 12.